"We zijn allemaal ANTIFA" - Nieuw kunstwerk Entree van Noord
Op deze Verzetsmuur zijn acht verzetsstrijders te zien die tijdens de Tweede Wereldoorlog in actie kwamen tegen het fascisme. Deze Amsterdammers, uit alle hoeken van de samenleving, riskeerden hun leven om joden en andere vervolgden te helpen en om te vechten tegen de nazi’s. Of ze nu verzetskranten rondbrachten op de fiets, geld door sluisden om stakers te ondersteunen of collaborateurs neer schoten: ieder van hen heeft met gevaar voor eigen leven bijgedragen aan de strijd voor vrijheid en gelijkwaardigheid. Sommigen hebben dat met de dood moeten bekopen. Velen van hen waren communist, antikoloniaal of anti-imperialistisch, en maakten gebruik van bestaande linkse netwerken in Amsterdam. Hun antifascistische strijd stond in verbinding met verzet tegen alle vormen van onderdrukking. In de geschiedenisboeken wordt deze kant niet altijd belicht, en voor sommige verzetsstrijders bleven eer en herdenking uit vanwege hun communistische denkbeelden of hun seksuele geaardheid.
Maar de mensen die in de jaren veertig in Amsterdam in verzet kwamen tegen het fascisme deden dit niet voor hun eigen eer. En deze moedige Amsterdammers hebben hun leven niet geriskeerd om slechts herdacht en herinnerd te worden. Om hun nagedachtenis eer aan te doen, is het nodig om ons altijd te blijven verzetten tegen fascisme, racisme, onderdrukking en uitsluiting. Nu deze denkbeelden wereldwijd weer oplaaien, is deze strijd broodnodig.
Toen niet, nu niet, nooit meer fascisme!
Wouter Stroet
Wouter Stroet (Amsterdam, 1995) Werkt Als grafisch ontwerper en kunstenaar in Amsterdam Noord. In zijn praktijk houdt hij zich bezig met de gebouwde stedelijke omgeving en zet hij zich in voor de solidaire stad. Hij werk met en voor lokale organisaties zoals Verdedig Noord, Mokum Kraakt, Red Amsterdam Noord en Huurders Netwerk Amsterdam.

-
-
14-03-24GEZOCHT: Beginnende kunstenaars!
Tolhuistuin hosts the LET'S F*CKING PAY FOR ART market, the market for budding artists.
-
22-01-24Nieuw: Expositie van Carmen Schabracq over moederschap
Vanaf 3 Februari een nieuwe expositie in Metroscope
-
-
08-02-22Trip The Light Fantastick
Openluchtvoorstelling met een wandeling langs lichtinstallaties op de bomen
-
07-02-22Residentie Spectrum TempestA
Slecht weer? Dat bestaat niet! Kunstenaars bestuderen atmosferische fenomenen op waterbasis.
-
-
11-01-22Moving Beyond the Landscape
Reflectie op ondezoeksresidentie van dans en performanceplatform WhyNot.
-
13-12-21Een goed alternatief voor vuurwerk. Hoe werkt dat? ✨
De Alternieuw Boemklatswerkplaats in de Tuin - Dinsdag 28 december
-
09-12-21Alternieuw: geen vuurwerk kijken, maar vuurwerk maken
Alternieuw: een milieuvriendelijk alternatief voor een spetterend Oud en Nieuw