Walk Of Doubts - muzikale solo-wandeling door Noord
Sinds april 2019 kun je vanaf de Tolhuistuin de allereerste editie van muzikale route Walk of Doubts van de Eef van Breen Group bewandelen. Tijdens deze route, door Overhoeks en Van der Pek, hoor je het album Walk of Doubts (release 2019) en waan je je de hoofdpersoon in in je eigen film, met Amsterdam-Noord als decor.
"Intense liefde, een paniekaanval, een totale breakdown, euforie en berusting. Kom maar door met deze emotionele roller coaster!”.
De route is inmiddels ook in andere steden te maken als Zwolle, Arnhem en binnenkort Sleen en Zürich, Zwitserland.
Over Walk Of Doubts
Walk of Doubts is een break-up album waarop een city walk is ontworpen. De muziek neemt je mee op een meeslepende wandeling door de stad en je eigen fantasie. Van een troostend ukelele liedje en grillige jazz tot een virtuoze cello solo.
“Muziek luisteren kan zoveel meer zijn dan een uurtje bankhangen of een soundtrack bij de afwas. Muziek kan je door andere ogen naar de alledaagse omgeving laten kijken. Ga naar buiten, doe je koptelefoon op en herontdek je eigen stad via de speciale Walk of Doubts route!”– Eef van Breen
Lancering
In
2019 lanceerde de Eef van Breen Group het album met een uitverkocht
concert in het Tuinhuis. De bezoekers liepen de muzikale route waar ze
muzikanten tegenkwamen die live meespeelden. Ook tijdens 24H Noord kon
de bezoeker de route samen met Eef van Breen zelf lopen. Zo liepen Chris
Keulemans en Esther Lagendijk met hem mee. Inmiddels is Noord
behoorlijk veranderd en werd het tijd voor een nieuwe en aangepaste
route! Deze kan je 24 uur per dag, 7 dagen per week lopen.
Praktische informatie
Zorg voor een opgeladen smartphone met internetverbinding en een koptelefoon of oortjes. Zet je telefoon op 'niet storen' en ga vervolgens naar: https://izi.travel/nl/browse/56f7745d-9729-47ec-a1f6-04f40dda7f02?lang=en
Over de Eef van Breen Group
De muziek van de Eef van Breen Group is avontuurlijk; ze reist door muzikale landschappen, springt moeiteloos over stijlschuttingen, is niet te vangen, vast te leggen of in te delen. Muziek als een klinkende film die alle zintuigen prikkelt en steeds weer verrassende wendingen neemt. Het maakt het werk van de Eef van Breen Group niet alleen heerlijk om naar te luisteren, maar ook muziek om over na te denken.
De Eef van Breen Group wordt geleid door componist/trompettist/zanger Eef van Breen (1978) en bestaat uit een vaste kern van jazz -en klassieke musici.Begin 2017 lanceerde de Eef van Breen Group met de voorstelling Chapman for President een nieuw genre: de speelfilm-zonder-beeld. Sindsdien zijn live uitgevoerde omgevingsgeluiden (foley) niet meer weg te denken uit het muzikale idioom van dit ensemble. "Het toevoegen van foley geluiden, mits ze op een niet illustratieve manier worden gebruikt, kan een extra laag aan muziek geven" aldus Eef van Breen.De debuut CD Playing Games (2010) ontving een Edison nominatie. Hierop volgde de CD Changing Scenes (2012). De Eef van Breen Group maakte de afgelopen jaren grote tournees met multi-disciplinaire voorstellingen waaronder: FELLINI (2013), Much Ado about Nothing (2015) en All Inclusive (2016), Borgen (2016), van het Noord-Nederlands Toneel, Kinder des Paradieses, Berliner Ensemble (2018), Bambie is Back, Mimetheatergroep Bambie (2018). In april 2019 kwam het derde album uit: Walk of Doubts. Walk of Doubts is een collectie bestaande uit drie creaties: een muziekalbum, live concerten én city walks. Tijdens de Corona periode werd het publiek deelgenoot van het maakproces en de tryout van de tweede ‘film zonder beeld’ Playing New York in de tuin van de Tolhuistuin. In mei 2022 ging hun eerste jeugd muziekvoorstelling en co-productie met Het Houten Huis ‘Tekenfilm Zonder Beeld’ in première. Op dit moment doet de Eef van Breen Group voor het project ‘Op zoek naar het vuur’ een grote research naar het samengaan van het specialistische werk door ambachtslieden en musici (techné). Het vierde Album ‘Butterflies dancing on a Blackbird Song is in voorbereiding (2023).
Pers
"Je hebt jazz, geimproviseerde muziek en dus Eef van Breen" "Dit klankpalet roept krachtige cinematografische en theatrale associaties op. Van Breen kan zingen alsof Chet Baker aan het woord is. Hij bespeelt de trompet alsof hij een verhaal vertelt." - VRIJ NEDERLAND
"De fantasie van Eef van Breen is grenzeloos en dat wil hij graag delen. Doe je koptelefoon op en zweef met ogen dicht over groene, bergachtige landschappen. Omringd door fijne mensen bezoek je het circus en beland je even later alleen in een akelig sprookjesbos."
"Nooit bruut, altijd met een kinderlijke verbeeldingskracht, raak je uit je comfortzone, doordat de vele beelden zich mengen met alledaagse geluiden en andersom." - DE VOLKSKRANT
“..Op natuurlijke wijze verweeft hij in zijn jazz zowel kamermuziek als theaterklanken’ - NRC Handelsblad
"coole kamermuziek" - DE VOLKSKRANT
Beeld: Sanne Couprie
-
18-04-22Kantoortuin: werken in de buitenlucht
Ben je tl-balken zat? Is het tijd voor een frisse neus? Van mei tot en met augustus opent de Tolhuistuin de Kantoortuin.
-
28-02-22#wiestemtvoorjou
Volwassenen brengen hun stem uit voor middelbare scholieren uit Amsterdam-Noord.
-
21-02-22Even voorstellen: Collectief Kapitaal
Dit project verschaft basisinkomens aan vijf Noorderlingen.
-
01-02-22Doe je mee met Theater na de Dam?
Wil je meespelen in onze voorstelling tijdens Theater Na De Dam? Meld je nu aan!
-
07-01-22Kom ons horecateam versterken!
We zijn hard op zoek naar gemotiveerde en gastvrije mensen die ons team komen versterken.
-
25-05-21Duik in het groen van het Wilde Noorden 2021
Op verkenningstocht in Amsterdam Noord
-
10-05-21Buitenwerkplaats De Noordkop
Ideeën gezocht voor experimenten met planten en bomen, aarde en water, schimmels en bacteriën
-
-
-