Leeshuis start met individuele taalcoaching
Het Leeshuis is een huisje vol boeken, om langs te komen én voor taalactiviteiten. Je kunt er boeken brengen, lezen en halen. De kasten in het kleine huisje aan de noordzijde van het Tolhuistuin terrein staan vol kinderboeken, poëzie, romans, kookboeken en nog veel meer. Er worden op donderdagochtend en -middag een meeleesclub en taalcafé gehouden voor mensen die hun Nederlands willen oefenen.
In het Taalcafé ligt het accent vooral op spreekvaardigheid en conversatie. In de Meeleesclub wordt onder begeleiding een (kranten) artikel gelezen en besproken. Sinds kort kunnen ook mensen die een individueel Taalmaatje zoeken in het Leeshuis terecht bij één van de vrijwilligers!
Taalmaatjes
Taalmaatjes kunnen helpen met lezen en schrijven. Hoe schrijf je bijvoorbeeld een email? Hoe lees je een bijsluiter? Ze kunnen ook helpen bij het huiswerk van de inburgeringscursus. Of ze helpen bij spreken. Wat zeg je tegen de buurvrouw als ze jarig is? En wat zeg je als je de school belt omdat je kind ziek is? Niet iedereen heeft dezelfde problemen met Nederlands leren. Een taalmaatje of taalcoach sluit daarom aan bij de vraag van de deelnemer.
Getrainde vrijwilligers
Het Leeshuis wordt gerund door een toegewijd team van vrijwilligers. De vrijwilligers hebben de Leef en Leer trainingen voor taalcoach gevolgd. Deze trainingen organiseer Gemeente Amsterdam samen met de OBA en het landelijke platform Taal voor het Leven organiseert.
Grote vooruitgang
Leeshuis-vrijwilligers Bineke en Pieternel zijn heel enthousiast: 'We zijn nu een paar weken bezig en je ziet mensen echt vooruit gaan en ze zijn ook zo blij met ons!' Wil je je aanmelden voor een van de taalactiviteiten? Of wil je Taalcoach bij ons worden? Neem dan contact op met leeshuis@tolhuistuin.nl.
Vrijwilligers Lieske, Sjen en Conny. Beeld: Tim Hillege
-
-
-
-
18-03-21Ontmoet de makers: Theater Na De Dam
Thomas en Adanma over een voorstelling over de nacht
-
16-02-21Nieuwe website Leeshuis gelanceerd
Op 17 februari lanceerden we onze nieuwe website voor het Leeshuis.
-
-
15-01-21Jonge reporters gezocht (9-12)
Werk deze voorjaarsvakantie mee aan een echte krant
-
09-12-20Oproep Noord Wordt Gehoord
Zie jij een probleem in Noord dat meer aandacht verdient? Heb jij een oplossing die gehoord moet worden? Laat het ons weten.
-
09-12-20Nomineer je buur voor de mooist versierde kersttuin
De donkere dagen zijn daar, maar de bewoners van Noord brengen licht in die duisternis!
-
01-12-20Ruimte in je hoofd
Hoe zorgen we voor zingeving in deze tijd? En hoe ziet dat online eruit?