Muziekvoorstelling Kinderen van Al-Andalus
Muziek uit het verloren paradijs in Marokko
Het Marmoucha Orchestra brengt de traditionele Andalusische muziek met passie en liefde naar Amsterdam, met niemand minder dan zangeres Abir El Abed, de flamenco iconen Montse Cortés en Arturo Ramón. Een muziekvoorstelling gebaseerd op het boek ‘Children of Al-Andalus’.
Dit prachtige concert bestaat uit maar liefst twaalf composities. Elke compositie vertelt een deel van het verhaal van de Andalusische vluchtelingen. Van de inname van het Iberisch Schiereiland door de Arabieren en Berbers in 711 en de bloeitijd van Córdoba tot aan de overgave van Granada in 1492 en de vlucht naar Marokko. In Kinderen van Al-Andalus krijgen alle vormen van Andalusische muziek een plaats. Van middeleeuwse Andalusische nouba's tot morderne Marokkaanse composities. Van taqsim tot de verschillende soorten flamenco. Vaak gaan de muziekstijlen spannende crossovers aan, bijvoorbeeld doordat twee muziekstijlen of twee muziekinstrumenten uit verschillende genres een dialoog aangaan met elkaar.
De avond wordt gehost door Rick Leeuwestein en Hicham Ghalbane, de schrijvers van het boek ‘Children of Al-Andalus’. Via de website van Children of Andalus is hun boek ook te bestellen.
Naast Spaanse flamencozangeres Montse Córtes, Spaanse flamencogitarist Arturo Ramón en Marokkaanse zangeres Abir El Abed schuiven er nog meer professionele, gerenommeerde musici aan:
- Mohamed Ahaddaf – ûd
- Avishai Darash – piano
- Emad Ghajjou – darbuka
- Udo Demandt – slagwerkinstrumenten
- Arin Keshishi – basgitaar
- André Felipe Lima – violin
- Julia Rusanovsky – violin
- Irma Haverkamp – altviool
- Lucas Stam- chello
- Maria Cristina González – fluit
- Maripepa Contreras – hobo